jacuzzi

Kupno jacuzzi – Dobre postanowienie noworoczne!

Brak kategorii

Styczeń to czas, w którym tworzymy sobie listę postanowień na dany rok. Jednym z postanowień może być kupno jacuzzi. Jacuzzi może stać na ogrodzie, w łazience a nawet w salonie! W tym artykule powiemy o korzyściach jakie wynikają z korzystania z jacuzzi. Zapraszamy do lektury.

Czy warto korzystać z jacuzzi?

Już dziesięciominutowa kąpiel w jacuzzi redukuje poziom stresu. Dziś o zdrowie psychiczne musimy dbać jak nigdy wcześniej. W jacuzzi nie tylko się odprężamy, ale także powalamy naszym myślom przejść na przyjemniejsze tory. Hydromasaż dodatkowo wpływa korzystnie na nasze zdrowie fizyczne. Oczywiście najlepsze efekty uzyskamy korzystając z niego regularnie. Podczas hydromasażu dotleniamy organizm. Hydromasaż pomaga w rewitalizacji skóry. Jest także skuteczny w walce z cellulitem i obrzękami. Lekarze polecają kąpiel w wannie z hydromasażem osobom po kontuzjach.

jacuzzi ogrodowe

Wanna spa w domu czy na basenie?

Pływalnie, Aquaparki, SPA oferują nam wiele w kwestii wanien z hydromasażem. Jednak, aby z nich korzystać regularnie trzeba zdobyć się na koszty i poświęcić dużo czasu. Ponadto w takich miejscach mamy do czynienia z setkami tysięcy bakterii. Nie wiemy, kto kąpał się przed nami, kto chodził na boso po płytkach i tak dalej. Przed wejściem na basen powinno wziąć się prysznic. Ale ile osób tak robi? Dlatego strefa spa prywatna jest bezpieczniejsza .Oczywiście jego koszt również nie jest najniższy, ale mamy pewność, kto wcześniej z niego korzystał i czy jest dość higieniczne.

Jacuzzi ogrodowe

Świetną opcją jest również jacuzzi ogrodowe. Zimą, gdy spadnie śnieg można uzyskać niezwykły klimat. Gdy wokół mrozik, biała sceneria, możesz wejść do gorącej wody i korzystać z wodnych masażerów. Minusem publicznych term jest brak prywatności. Wszyscy wokół Cię widzą. Na własnym ogrodzie jesteś tylko ty i osoby, które zaprosić do swojej strefy spa.   

Wanna spa zewnętrzna wymaga więcej „uwagi”. Trzeba poświęcić więcej czasu na jej pielęgnację i konserwację. Ponadto jest droższe w obsłudze, ponieważ na dworze potrzeba więcej energii by ugrzać wodę.