usługi dźwigowe Poznań

Dlaczego usługi dźwigowe tak podrożały w trakcie wojny?

Brak kategorii

Jeżeli planujesz wynajem dźwigu, na pewno zastanawiasz się skąd takie ceny za usługi dźwigowe Poznań.  W tym artykule powiemy, ile teraz kosztują i dlaczego ich ceny tak podskoczyły w górę. Zapraszamy do lektury.

 W jakiej sytuacji znalazło się wielu Polaków?

Pandemia, później wojna na Ukrainie… Te straszne sytuacje wstrząsnęły całym światem. Poruszyły także gospodarkę prawie wszystkich krajów. Aktualnie przeżywamy kryzys ekonomiczny. Niestety Polska jest krajem który odczuł to szczególnie mocno. Chodzi w dużej mierze o ilość uchodźców, których przyjęliśmy. Innym powodem jest brak dostaw różnych produktów z Ukrainy i Rosji oraz konieczność sprowadzania ich z innych krajów, a nawet kontynentów. Jesteś deweloperem? Podjąłeś działania już przed pandemią, ale w jej trakcie prace się zatrzymały, a kiedy wybuchła wojna poczułeś się zupełnie zrezygnowany? Podobnie ma wielu Polaków. Lock down zatrzymał wszelkie prace na jakiś czas a po nim ceny poszybowały w górę niczym winda. Wiele osób znalazło się wtedy w bardzo trudnej sytuacji. Co z tymi, którzy wzięli kredyty „na styk”, wszystko dokładnie wyliczyli, a z dnia na dzień ich inwestycje podrożały dwu a nawet trzy krotnie? Zostali bez domów i z kredytami.

Państwo stara się pomóc, jednak nie jest to proste. Teraz zdaje się, że pandemia ustała. Nie wiemy jednak, jak potoczy się sytuacja zagranicą i jak jeszcze wpłynie na Polską gospodarkę. Czy w tej chwili inwestowanie w budowy jest dobrym pomysłem?

dźwig Poznań

Płaca minimalna, paliwo – Kwoty rosną, usługi dźwigowe Poznań drożeją

Ale dlaczego usługi dźwigowe Poznań tak podrożały? Między innymi dlatego, że w górę poszła najniższa krajowa. Ci, którzy wynajmują dźwigi, zwykle oferują również ich operatora, któremu muszą zapłacić. Kolejna sprawa to paliwo. Dźwig Poznań potrzebuje dużo więcej paliwa niż auto. Do tego dochodzą także inne, mniejsze kosztu i jak wszystko się weźmie pod uwagę to za jedną roboczo godzinę żurawia płaci się teraz od 300 do 600 złotych. A takich roboczo godzin też potrzebnych jest naprawdę dużo. A ta kwota nie uwzględnia kosztów dojazdu do klienta, które wynoszą nawet 40 złotych za kilometr.