wózek widłowy

Czy warto inwestować w kursy na wózek widłowy i operatora pilarek spalinowych?

Brak kategorii

Obecnie na rynku pracy w Polsce posiadanie zdanego kursu na wózki widłowe i kursu na operatora pilarek spalinowych to jedne z bardziej pożądanych kompetencji. Jest to związane z faktem, iż wózki widłowe są obecne w bardzo wielu branżach i często nawet pracownik, który z założenia nie wykonuje pracy przy maszynach czasem powinien umieć z nich skorzystać, a przede wszystkim powinien móc zrobić to legalnie. Bardzo martwiący pracodawców jest fakt, że część osób poszukuje w Internecie szybkiego rozwiązania, jakim jest zdanie testu online. W zasadzie poza zalegalizowaniem korzystania z wózka, główną zaletą posiadania kursu na wózki widłowe czy pilarki spalinowe jest nabycie szeregu umiejętności i wiedzy, nawet jeśli już wcześniej pracownik potrafił posługiwać się sprzętem. 

Cena uzależniona od jakości

Decydując się na zrobienie kursu na dany sprzęt, np. kursu na wózki widłowe w Poznaniu, warto jako kryterium poszukiwawcze nie brać pod uwagę jedynie ceny kursu, a zwrócić uwagę na ofertę, którą prezentuje organizator kursu. Na co zwrócić uwagę, decydując się na kurs na wózki widłowe w Poznaniu?

– organizowanie zajęć z części teoretycznej (co jest bardzo istotne, ponieważ pozwala poznać szerzej aspekty prawne, odpowiedzialność za wykonywaną pracę i konsekwencje ewentualnych wypadków),

– szkolenie dotyczące wymiany butli gazowej,

– badania lekarskie,

– badania psychotechniczne,

– organizację egzaminu,

– certyfikat w języku angielskim lub niemieckim.

Wszystkie te aspekty zebrane w jednym miejscu mogą dać gwarancję, że wydane na kurs pieniądze nie będą zmarnowane, a rzeczywista wiedza i umiejętności po odbyciu kursu będą na wysokim poziomie. Dodatkowo tak wykonany kurs spełnia wszystkie wymogi prawne, obowiązujące w Polsce.

wózek widłowy

Jakie warunki powinien spełniać kandydat na kurs?

Kandydaci do odbycia kursu operatora pilarek spalinowych lub kursu na wózki widłowe w Poznaniu – jak i całym kraju – prawo nie ma tu związku z lokalizacją – powinni spełniać szereg kryteriów. Przede wszystkim powinni być pełnoletni. Aby kursy były ważne, należy mieć minimum podstawowe wykształcenie. Niezbędne jest również posiadanie zaświadczenia o braku przeciwwskazań lekarskich do podjęcia pracy na stanowisku operatora wskazanej maszyny. 

Istotne fakty na temat kursów na wózki widłowe:

– brak prawa jazdy nie ma wpływu na uprawnienia na wózki widłowe,

– w przypadku posiadania pozwolenia na prowadzenie wózka i ważnego prawa jazdy, wózkiem widłowym można poruszać się po jezdni,

– kursy na wózki widłowe są bezterminowe, dlatego warto zainwestować w najlepszy kurs, by nabyć umiejętności na całe życie.