nowe rowery miejskie

Nowe rowery miejskie – Czym się cechują i na co warto postawić?  

Brak kategorii

Wydaje się, że lato w tym roku będzie nieco kapryśne. Jednak patrząc na prognozę pogody przynajmniej najbliższy tydzień będzie piękny. Jak wykorzystać słoneczne dni? Najlepiej aktywnie, czyli prozdrowotnie. Świetną sposobnością jest jazda rowerem. Nowe rowery miejskie mają tyle ulepszeń i są tak wygodne, że jazda rowerem to czysta przyjemność.

Czy warto jeździć rowerem?

Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta – warto. Dlaczego? Ponieważ jazda rowerem wpływa pozytywnie na cały nasz organizm. Nawet jeśli nie masz dużo czasu, to postaraj się każdego dnia wyjąć rower i pojeździć chociaż pół godziny. Jeżdżąc rowerem wzmacniamy mięśnie nóg, brzucha, rąk a także pleców. Poprawiamy nawet sylwetkę. Oczywiście jest to także świetna opcja dla osób, które pragną schudnąć. Godzina jazdy rowerem ze średnią prędkością 20 kilometrów na godzinę pozwala na spalenie aż 400 kalorii! Dużo więcej niż marsz. Jest  to rozwiązanie dla tych, którzy chcą się pozbyć nadmiaru tłuszczu  głównie z nóg i bioder. Każdy wysiłek fizyczny wpływa pozytywnie na kondycję, trawienie. Pocąc się usuwamy toksyny. Kolejną zaletą jeżdżenia rowerem – na przykład do pracy – jest przyczynianie się do ochrony środowiska. Podsumowując, zdecydowanie warto jeździć rowerem. Jest to też możliwość ominięcia korków w mieście.

rowery Gazelle

Nowe rowery miejskie

Warto zaznaczyć, że jazda rowerem nigdy nie była tak przyjemna, jak może być dzisiaj. Dlaczego? Ponieważ rowery – podobnie jak wszystko – są cały czas ulepszane. Nowe rowery miejskie to bogactwo osprzętu. Są także dostosowane do wszelkich potrzeb. Regulować można w nich praktycznie wszystko. Różnorodność siodełek, ram, kierownic i tak dalej jest wręcz nieprawdopodobna. Oprócz tego można wybrać całą masę akcesoriów i gadżetów. Odblaski, koszyki, dzwonki, latarki, lusterka to tylko część możliwości. A jakie firmy najlepiej brać pod uwagę?

Rowery Gazelle, Batavus – Holenderska niezawodność

Najbardziej znanym producentem rowerów jest Gazelle. Rowery Gazelle cieszą się niezawodnością, a także pięknym wyglądem, dostosowanym do typu roweru. Nowe rowery tej marki nie są tanie, jednak warto postawić na coś tak wygodnego.