urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego

Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego – Barierki drogowe ratujące życie

Brak kategorii

Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego – czym są i czy ich potrzebujemy? Jaką firmę sprzedającą i montującą takie zabezpieczenia wybrać? O tym w poniższym artykule.

Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego – Czym dokładnie są?


Według definicji urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD) służą ochronie życia, zdrowia i mienia uczestników ruchu drogowego oraz osób pracujących na drodze, a nawet użytkowników terenów okalających. Mówiąc prościej, dzięki tym urządzeniom na drodze czy chodniku czujemy się bezpieczniej. W ich skład przede wszystkim wchodzą różne bariery drogowe. Nie raz drażni nas widok żółtych czy szarych barierek. Czasem zasłaniają widoki w podróży, czasem po prostu psują jakiś efekt, ale to bardzo przyziemne myślenie. Ich zadnie jest naprawdę istotne. Ile ludzkich żyć uratowały te pozorne i może czasem nieładne bariery! Działają na zasadzie pochłaniania energii uderzenia pojazdu. Prawidłowo skonstruowana a następnie zamontowana bariera drogowa powinna:

  •  uniemożliwiać przejechanie pojazdu poza krawędź drogi lub przez pas rozdziału na jezdnię poprzeczną dla przeciwnego kierunku ruchu,
  • wyprowadzić pojazd na tor ruchu, równoległy lub bliski równoległemu do bariery, przy możliwie najmniejszym zagrożeniu dla innych pojazdów,
  • powodować podczas kolizji możliwie niewielkie uszkodzenia pojazdu,
  • w sposób możliwie wyraźny i czytelny określać zewnętrzną krawędź jezdni lub drogi.

Jak widać, barierki drogowe, jako urządzenia ruchu drogowego mają naprawdę ważne funkcje.

barierki drogowe

Gdzie kupić urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego?


W sklepach z takimi artykułami drogowymi możemy znaleźć między innymi:

Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego sprzedaje wiele firm. Jednak nie każdej warto zaufać. Przy wyborze powinniśmy kierować się jakością sprzedawanych przez daną firmę produktów oraz usług, ponieważ chodzi o ludzkie bezpieczeństwo, urządzenia te powinny mieć wszystkie wymagane atesty i certyfikaty. Jeśli w sklepie internetowym lub stacjonarnym nie możemy znaleźć informacji na ten temat, koniecznie powinniśmy zapytać o to kogoś z pracowników. Podsumowując barierki drogowe oraz inne tego typu urządzenia służące bezpieczeństwu są nam potrzebne i inwestować w takie, które są najlepszej jakości.