Czy można kąpać się w jacuzzi ogrodowym podczas zimowych wieczorów? Oczywiście, że tak, jeśli mamy do tego odpowiednie warunki. Zadaszenie i jacuzzi zamontowane blisko wejścia do domu wystarczy, ale czy jest coś jeszcze, co można zrobić? Zapraszamy do dalszej części artykułu.
Nie zapomnij o zaplanowaniu ogrodu
W pierwszej kolejności powinno się zadbać o wcześniej wspomniane zadaszenie. Tylko wtedy kąpiele w wannie z hydromasażem będą przyjemne, relaksujące. Zadaszenie zadba o to, aby nie padał na nas deszcz ani śnieg, ponieważ tego nie jest w stanie przewidzieć nikt. Wiele osób zastanawia się, czy zimowe kąpiele na pewno będą komfortowe – jak najbardziej! To właśnie para, która unosi się nad gorącą wodą, ogrzewa nasze całe ciało, które nie jest zamoczone w wodzie. Co ciekawe, taka kąpiel może uchodzić także jako hartowanie organizmu!
Oprócz tego, że zadaszenie nad jacuzzi jest kluczowe, może warto byłoby zadbać o zabudowanie jacuzzi? Wtedy ani wiatr ani zimna temperatura aż tak do nas nie dotrze i kąpiele będę jeszcze bardziej przyjemne. Najczęściej wybiera się przeszklenia, które tworzą tak zwany zimowy taras. Daje to niesamowity nastrój, jeśli dodamy dużo świateł i świec.
Czy można korzystać z jacuzzi zimą?
Jacuzzi ogrodowe oraz te zwykłe są wyposażone w systemy podgrzewania wody, dzięki którym możesz zawsze dostosować temperaturę do własnych preferencji. Ustawienie temperatury stałej pozwoli na jej utrzymanie nawet przez całą zimę! Wanna spa zimą to doskonały sposób na odprężenie, odzyskanie sił i regenerację mięśni oraz skóry. Regularne kąpiele pozytywnie wpływają zarówno na nasze ciało, jak i umysł. Korzystaj więc z dobroczynnego działania jacuzzi ogrodowego także w zimie!
Inwestowanie w jacuzzi jest bardzo opłacalne. Tak naprawdę możemy z niego korzystać przez cały rok, nie obawiając się o ogromne rachunki za prąd. Przeliczając też wyjazdy do luksusowych hoteli – zainwestowanie we własne jacuzzi jest najlepsza opcją.