Oferty pracy Nowa Sól

Gdzie szukać pracy i jak poradzić sobie z niedoborem pracowników?

Brak kategorii

Obecnie pracy szukać możemy w wielu miejscach.  Dostępnych jest wiele ogłoszeń, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Niestety przedsiębiorcy coraz częściej borykają się z problemem braku kadry pracowniczej. Jak sobie z tym poradzić?

Oferty pracy Nowa Sól – gdzie szukać pracy?

Jak wcześniej wspominaliśmy, to właśnie w Internecie znaleźć można najwięcej ofert pracy. Dlaczego to właśnie tam, warto ich szukać?

  • wiele ofert w jednym miejscu – jest wiele stron internetowych, na której znaleźć można ogłoszenia z całego kraju,
  • możliwość segregowania ofert – zamieszczone oferty segregować można pod względem lokalizacji zatrudnienia, wynagrodzenia czy rodzaju umowy,
  • możliwość bezpośredniego kontaktu z pracodawcą – w przypadku jakichkolwiek pytań istnieje bezpośrednia możliwość skontaktowania się z ogłoszeniodawcą,
  • możliwość bezpośredniego wysłania CV – wystarczy mieć zapisane CV na laptopie lub telefonie i w trakcie przeglądania ofert pracy, można bezpośrednio wysyłać swoje CV.

Niedobór pracowników – co warto zrobić?

Przedsiębiorcy coraz częściej zmagają się z niedoborem pracowników na rynku. Jak sobie z tym można poradzić? Szczególnie w branży gastronomicznej, ogrodniczej czy handlowej, brakuje rąk do pracy. Problemem jest również praca sezonowa np. tylko w okresie wakacyjnym. Wielu przedsiębiorców decyduje się na zatrudnienie pracownika zza granicy. Zatrudnia się szczególnie tych zza wschodniej granicy. Jest to często jedyne rozwiązanie i ratunek dla przedsiębiorców.

Jak zatrudnić cudzoziemca

Jak zatrudnić cudzoziemca?

Aby zatrudnić cudzoziemca konieczne jest uzyskanie przez pracodawcę dokument uprawniający cudzoziemca do wykonywania pracy na terenie Polski. Tym dokumentem jest zezwolenie na pracę cudzoziemca, zezwolenie na pracę sezonową lub wpis do ewidencji oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcowi. Warto skorzystać z pomocy profesjonalnej agencji zatrudnienia, która szybko i bezbłędnie pomoże nam pozyskać pracowników zza granicy do pracy.