Czyszczenie dpf Inowrocław

Czyszczenie DPF Inowrocław – czym jest i co warto wiedzieć?

Brak kategorii

Filtry DPF znajdują się w samochodach. Pojawiły się ze względu na wprowadzoną normę emisji spalin Euro 5. Niestety ale filtry te często ulegają zanieczyszczenie. W tym celu wykorzystuje się czyszczenie DPF. Co warto wiedzieć o tym procesie?

Filtry DPF – gdzie się je wykorzystuje i po co?

Filtry DPF wykorzystuje się w samochodach, które zasilane są paliwem diesel. Drobiny węgla, siarczanów czy popiołu, które są niekorzystne dla środowiska osadzają się na filtrach DPF. Najbardziej na zapychanie się filtra narażone są pojazdy, które przeznaczone są do trasy miejskiej. Krótka i wolna jazda nie pozwala filtrom na osiągnięcie takiej temperatury dopalania, aby filtr się nie zanieczyszczał. Zazwyczaj wystarczy wyczyścić filtr DPF, ale zdarza się również, że niezbędna jest jego wymiana.

Warto regularnie dokonywać czyszczenia tego filtra. Inaczej powoduje to narastanie dodatkowych kosztów, ponieważ zanieczyszczony filtr powoduje większe zużycie paliwa oraz gorsze osiągi. Aby czyszczenie DPF Aleksandrów Kujawski nie było wykonywane tak często, zalecane jest stosowanie wysokiej jakości, niskopopiołowych olejów.

Samodzielne czyszczenie filtra DPS – czy jest możliwe?

Czyszczenie dpf Inowrocław bez demontażu filtra jest konieczne i można wykonać je samodzielnie. Wykorzystuje się do tego specjalne preparaty. Ich płyn wprowadzany jest do zimnego filtra, w miejsce przeznaczone dla czujnika ciśnienia lub temperatury. Taki środek już w kilkanaście minut spala zabrudzenia i nie pozostawia po nich żadnego śladu. Samodzielne czyszczenie jednak nie pozwoli nam określić stanu filtra. Jeśli chcemy tego dokonać, to warto skorzystać z usług profesjonalnych firm, które specjalizują się w tej dziedzinie.

Każdy z nas powinien podejmować wszelkie działania, aby przyczynić się do poprawy jakości środowiska. Wiele osób rozważa demontaż takiego filtra. Jednak zaznaczamy – jest to karalne w naszym kraju!